Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak rozwijać umiejętności matematyczne u dzieci za pomocą zabawek edukacyjnych?
Rozwój umiejętności matematycznych u dzieci od najmłodszych lat jest niezwykle istotny dla ich przyszłego sukcesu w nauce i życiu. Matematyka rozwija logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i kreatywność. Jednym z najskuteczniejszych sposobów wspierania rozwoju matematycznego u dzieci są gadżety i zabawki edukacyjne. Zabawki te nie tylko uczą dzieci liczenia czy rozpoznawania figur geometrycznych, ale także rozwijają ich umiejętności logicznego myślenia i abstrakcyjnego rozumowania.
Czytaj więcej
Jaki robot dla dziecka wybrać?
W dzisiejszym cyfrowym świecie edukacja nabiera nowych wymiarów. Technologia staje się nieodłącznym elementem procesu nauki, a roboty edukacyjne stają się coraz bardziej popularne wśród dzieci i młodzieży, jak również w szkołach. Edukacyjne roboty do nauki nie tylko zapewniają interaktywną i angażującą formę nauki, ale również niezwykle skutecznie rozwijają umiejętności programowania, kreatywności i logicznego myślenia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej robotom edukacyjnym i ich roli we wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży, zwracając uwagę na różnorodne korzyści, jakie mogą przynieść w procesie edukacji. Poniżej znajdziesz wymienione roboty edukacyjne, które według nas zasługują na szczególną uwagę.
Czytaj więcej
Jakie pomoce dydaktyczne w szkole wspierają proces edukacyjny?
W dobie intensywnego rozwoju nauki i techniki, dobra edukacja jest jednym z kluczowych aspektów naszego życia. Jednak proces kształcenia daje nam wiedzę i umiejętności, które są wymagane w dzisiejszych czasach. Właśnie dlatego, wykorzystanie współczesnych i skutecznych narzędzi dydaktycznych okazuje się tak ważne w szkole. W niniejszym artykule przyjrzymy się jakie pomoce dydaktyczne w szkole wspierają proces edukacyjny.
Czytaj więcej
Pracownia robotyki w szkole

Robotyka to ekscytująca i potężna dziedzina o nieograniczonym potencjale. Z tego powodu umożliwienie dzieciom poznania tej gałęzi inżynierii może mieć trwały wpływ na ich rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Od angażowania w projekty programowania, które promują naukę rozwiązywania problemów i umiejętności krytycznego myślenia, do umożliwienia uczniom zdobycia doświadczenia w świecie rzeczywistym z elektronicznym sprzętem, zajęcia z robotyki oferują niezliczone możliwości nauki — co czyni je kluczową częścią każdego programu edukacyjnego.

Czytaj więcej
Na czym polega druk 3D?
Słyszałeś kiedyś o druku 3D, ale wciąż nie masz pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi? Zastanawiasz się, czy taka technologia może być korzystna dla Twojego biznesu lub projektów domowych? W tym wpisie wyjaśnimy szczegółowo, czym jest druk 3D, jak działa i jakie są różne zastosowania tej technologii.
Czytaj więcej
Genibot czy Ozobot - który robot wybrać?
Niewiele jest rzeczy bardziej satysfakcjonujących niż obserwowanie, jak twarz dziecka rozjaśnia się z podekscytowania, gdy odkrywa ono coś nowego o świecie. Dla rodziców, dziadków i innych bliskich znalezienie idealnego prezentu może być wyzwaniem. Jednak jedną z opcji, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzy niemal każdego dziecka jest robot przeznaczony do nauki programowania.
Czytaj więcej
Programowanie dla dzieci - od czego zacząć naukę programowania?

Często mówi się, że dzieciństwo to czas, w którym kształtuje się charakter oraz rozwijają się zainteresowania i nawyki. Z tego powodu ważne jest, aby zapewnić dzieciom możliwości zdobycia umiejętności, które będą przydatne w przyszłości. Jednym ze sposobów na to jest zapisanie ich na programy wczesnego startu z przedmiotów szkolnych, takich jak czytanie, matematyka czy nauka języka obcego. Innym jest zachęcanie ich do nauki programowania w młodym wieku. Badania wykazały, że dzieci, które zaczynają naukę programowania w młodym wieku, mają znaczną przewagę zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym. W dzisiejszym świecie programowanie jest umiejętnością niemal niezbędną do osiągnięcia sukcesu. Zapewniając dziecku możliwość nauki programowania, dajesz mu cenny start w życiu.

Czytaj więcej
Nauka programowania - jaki język wybrać?

W dzisiejszym świecie nauka programowania staje się coraz ważniejsza. Wraz z postępem technologii, zapotrzebowanie na programistów wzrosło wykładniczo i nie przestaje wzrastać. Programowanie to po prostu tworzenie systemu, który ma działać i wykonywać zadane mu funkcje. Ma ono nieskończoną ilość zastosowań, nawet tych jeszcze nieodkrytych.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-06
Świetna obsługa, szybka dostawa! Polecam
2023-04-29
Sprawnie przeprowadzona transakcja.
pixelpixel