Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Genibot czy Ozobot - który robot wybrać?

2022-11-29
Genibot czy Ozobot - który robot wybrać?

Niewiele jest rzeczy bardziej satysfakcjonujących niż obserwowanie, jak twarz dziecka rozjaśnia się z podekscytowania, gdy odkrywa ono coś nowego o świecie. Dla rodziców, dziadków i innych bliskich znalezienie idealnego prezentu może być wyzwaniem. Jednak jedną z opcji, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzy niemal każdego dziecka, jest robot przeznaczony do nauki programowania.
Roboty te są nie tylko świetną zabawą, ale także pomagają rozwijać umiejętności umysłowe, takie jak logika, metodyczność i krytyczne myślenie. Ponadto stanowią dobry fundament dla przyszłych sukcesów w szkole i pracy. Jeśli więc szukasz prezentu, który jest zarówno przyjemny, jak i
kształcący, robot do nauki programowania jest idealnym wyborem. Nie ma wątpliwości, że roboty stają się coraz bardziej popularne i nie jest to zaskakujące, gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie korzyści, jakie oferują. Bawiąc się i programując robota, dzieci mogą rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów. Oferują dzieciom wyjątkową możliwość interakcji z technologią w sposób, który jest zabawny. Co najlepsze, rozpoczęcie pracy z robotami jest łatwe, ponieważ dostępne jest wiele niedrogich opcji. Jeśli więc szukasz prezentu, który zapewni Twojemu dziecku wiele godzin zabawy i nauki, robot Ozobot lub Genibot jest świetnym wyborem!

O Ozobocie słów kilka

Ozobot to malutki robot zaprojektowany do nauki podstaw kodowania i programowania. Mierzący niewiele ponad centymetr wysokości Ozobot może być używany z komputerem lub bez niego. Dostarczany jest z własnym oprogramowaniem, które można wykorzystać do tworzenia prostych programów, które mówią robotowi co ma robić. Na przykład, program może nakazać Ozobotowi poruszanie się do przodu przez pięć sekund, skręcenie w lewo, a następnie ponowne ruszenie do przodu. Programy mogą być tworzone za pomocą interfejsu graficznego aplikacji mobilnej lub poprzez użycie zestawu puzzli, lub kartki papieru z trasą i instrukcjami dla robota. Po stworzeniu programu można go zapisać na karcie microSD i przechowywać wewnątrz robota. Kiedy Ozobot zostanie włączony, będzie wykonywał instrukcje zawarte w programie, aż dojdzie do końca lub napotka błąd. Po drodze będzie również śledził własne postępy i przekazywał informacje zwrotne użytkownikowi. Ozobot i zestawy, jakie są do niego dostępne to idealny prezent dla młodego informatyka, jak i dla dziecka wcale nie zainteresowanego informatyką.

Co to jest Genibot?

Geniboty to małe, wszechstronne roboty, które mogą być wykorzystywane do różnych zadań. Ponieważ są w stanie pracować szybko i przy użyciu prostych instrukcji, są idealnym prezentem dla najmłodszych zaciekawionych robotyką, gadżetami czy rozwiązywaniem zagadek i problemów. Geniboty mogą być wykorzystywane do nauki podstawowego programowania i rozwoju logicznego myślenia, ponieważ są w zaprojektowane specjalnie tak, aby przy okazji zabawy nauczyć jak najwięcej. Robot ten rozumie i komunikuje się za pomocą języków: polskiego i angielskiego, dzięki czemu może być też używany do utrwalania języka obcego. Programowany, podobnie jak Ozobot, wieloma metodami, od zwyczajnego rysunku na karce papieru po sterowanie ze specjalnej aplikacji. 

Gdzie kupić robota do programowania?

Po pierwsze, uważamy, że którykolwiek robot do programowania dla najmłodszych będzie udanym prezentem. Jest to po prostu świetna zabawka i jednocześnie nauczyciel, użyteczny jak mało która inna zabawka. Mamy wiele powodów, dla których warto kupić dziecku zestaw do programowania. Po pierwsze, może on pomóc im rozwinąć kluczowe w dorosłym życiu umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów i myślenie metodyczne. Ponadto jest to świetny sposób, aby nauczyć się sekwencji i logiki, a nawet języka angielskiego. I wreszcie, może to być najzwyczajniej super zabawa! Ozobot i Genibot to dwie świetne opcje dla dzieci, które chcą rozpocząć programowanie robotów. Oba zestawy oferują szeroki zakres poziomów trudności, więc dziecko może rozwijać się w swoim własnym tempie i będzie zajęte nowymi zagadnieniami na długo. Ponadto dostępnych jest wiele wspaniałych akcesoriów do robotów, które pomogą przenieść kreatywność na wyższy poziom. Jeśli więc szukasz sposobu, aby pomóc dziecku w nauce i jednocześnie dobrze się bawić, zestaw do programowania robotów jest świetnym rozwiązaniem!

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-06
Super!
2023-02-26
Szybko, sprawnie. Produkt zgodny z opisem.
pixelpixel